Koyun Yünü Keçeler

Aracınızın boyasını uzun süreli korumak, çizikler ve kusurlara karşı önlem almak için ne gibi adımlar atılabilir? Başta pasta cila olmak üzere otomobilinizin görüntüsünü ilk günkü haline geri getirip, bu yenilenmeyi sürdürebilmek için birkaç yol bulunuyor. Bu yazımızda sizleri bu konuyla ilgili bilgilendirmek isteriz.

Pasta cilalarının uygulanma amacı, araç yüzeyinde görülemeyecek kadar küçük olan izleri, lekeleri ve kusurları gidermek ve yüzeyi parlatmaktır. Araba çizikleri, aracın görünümünü bozan ve değerini düşüren ciddi bir sorundur. Ancak araç çizik gidericiler ile birçok çiziğin görünürlüğünü azaltabilirsiniz. Bunu elde etmek için kullanabileceğiniz birkaç ürün bulunmakta. İyi bir cilalama işlemi, aracınızı toz, leke ve kirden arındırmak için yıkamak ve temizlemekle başlar.

Araba çizikleri, aracın görünümünü bozan ve değerini düşüren ciddi bir sorundur. Ancak araç çizik gidericiler ile birçok çiziğin görünürlüğünü azaltabilirsiniz. Bunu elde etmek için kullanabileceğiniz birkaç ürün bulunmakta. Polisaj pastaları küçük çiziklerin görünümünü azaltmak için özel olarak formüle edilmiştir. Bir parlatma makinesi kullanarak, yüzeye uygulanılır.
Ağır çizik giderici karışımlar;
 çizikleri gidermek için özel bir karışım içerir. Bu karışımı yüzeye uygulamak çiziklerin görünümünü azaltabilir ancak araç çiziklerini gidermek için kullanılan ürünlerin çiziklerin boyutuna göre sonuç üretebileceğini unutmayın. Çizikler büyük ve derinse, profesyonel bir yerde servis almak en iyisi olabilir. Araba boya koruma sistemleri, aracınızın boyasını korumanın özel bir yoludur. Araba boyaları dış ve çevresel faktörlere karşı oldukça hassastır. Bu nedenle aracınızın boyasını korumak için ekstra önlemler almanız önemlidir. Otomobil boya koruma sistemleri, aracınızın dışını kaplayarak çizilmelere, küçük çiziklere ve diğer darbelere karşı korur. Bu katman aracın boyasını kaplar ve çevresel etkilerden korur. Bu koruyucu kaplama özellikle yeni araçlar için tavsiye edilir. Boya koruma sistemleri de aracın görünümünü korumada faydalıdır. Koruyucu katmanlar araç rengini parlak ve taze tutabilir. Bu işlem, aracın değerinin zaman içinde korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle araba boya koruma sistemleri aracın dışını korumak için son derece önemlidir. Bu sistem, aracınızın boyasını çevresel hasarlardan korur ve aracınızın değerini artırır.

Peki cila işlemi nasıl yapılmalıdır?

Cila işlemine başlamadan önce aracı gölge bir yere park ederek yüzeyin tamamen soğumasını bekleyiniz. Uygulama alanının karanlık olmamasına dikkat edin. Ön yıkama şampuanı ile yüzeyi temizleyin. Ardından demir tozu temizleyici ve bir sprey ile gövde ve jantlara püskürterek reaksiyonu bekleyin. 3-5 dakika bekledikten sonra yüzeydeki metal tozunu su ile durulayınız. Kil hamuru ile ortamda bulunan endüstriyel atık, yağ ve reçine türevi gözle görülmeyen, vernik yüzeyine yapışan nesneleri kil kaydırıcı sıvı ile ovalamadan yatay hareketlerle yüzeyi daha da temiz tutabilirsiniz.

Pasta cila işlemleri için genellikle elektrikli bir polisaj makinesi kullanılır. Bu makine tercihen rotary veya orbital olmalıdır. Bu makinelere uyumlu olan, çizik giderme için kuzu postu keçe veya sert pasta pedleri tercih edilmelidir. Makineyi yavaşça hareket ettirerek, pastanın yüzeyde düzgün şekilde dağılmasını sağlayın. Yüzeyde ısı kontrolu yapmanızda gereklidir. Aksi halde boya vernik yüzeyini aşırı ısıtarak hasara yol açmanız mümkündür. İşlemin ardından yüzeyde çiziklerin giderildiğinden emin olun. Sonrasında yüzeyi kontrol spreyi püskürterek temiz bir bez ile silin. Ürün tercihleri ve boya yüzeyine göre ihtiyaç halinde orta sert pasta pedi ve ara kesim pasta kullanmakta faydalı olacaktır.

Hologram giderme ve cilalama işlemi yapmak için aracın yüzeyi tamamen kuru olmalıdır. Tercihen kontrol spreyi de kullanılabilir. Hare giderici ya da cilalama için yumuşak cila hare pedi kullanılmalıdır. Ürünü pede döküp doğrudan yüzeye düşük devirde uygulayın. Polisaj makinesini özellikle orbital kullanmak boya yüzeyinde derin ve berrak bir görünüm oluşturacaktır. Cila ve hare giderme işlemi tamamlandıktan sonra, yüzeyi temiz yumuşak bir bez ile silin.

Unutmayın, pasta ve cila işlemleri aracınızın yüzeyini korumak için son derece önemlidir. Bu işlemleri düzenli olarak yaparak aracınızın boyası daha parlak kalıp, daha uzun süre korunacaktır.

 

Birazda seramik kaplamadan bahsedelim.

Seramik kaplama, araç yüzeyine uygulanan bir boya koruma katmanıdır. Glass Coat ise, bir tür seramik kaplama türüdür. Bu kaplama, aracın dış yüzeyine bir koruyucu tabaka oluşturarak dış etkilere karşı dayanıklı hale getirir. Glass Coat, dayanıklı ve sert bir yapıya sahip olduğu için, araçta oluşabilecek çiziklere, çarpışmalara, güneş ışınlarına ve kimyasallara karşı oldukça etkilidir. Uzun süreli bir kullanım sağlar ve aracın boyasını uzun süre parlak ve korunmuş bir şekilde tutar. Glass Coat, aracın yüzeyine özel bir işlem ile uygulanır. Bu işlem, dikkatli ve profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Seramik kaplama işlemi oldukça uzun ömürlüdür ve genellikle 1 ila 5 yıl arası dayanıklıdır. Bu süre aralığı, kaplamanın kalitesine ve yüzeyin ne kadar sık kullanıldığına bağlı olarak değişebilir.

Sonuç olarak, seramik kaplama Glass Coat, aracınızın dış yüzeyinde uzun süre dayanıklı bir koruma katmanı oluşturur. Bu sayede araç boyanız parlak ve korunmuş bir şekilde kalır. Fakat bu işlem profesyonel bir şekilde yapılmalıdır ve yüzeyin doğru bir şekilde hazırlanması çok önemlidir.

Grid View:
Hızlı Bakış

Divortex Çizik & Hare Giderici Pad 160 X 25 mm

421,00TL

Divortex Saf Koyun Yünü Çizik & Hare Giderici Pad - Uzun Tüylü 160x25 mm.  Genuine Lambswool Cutting & Polishing Pad / Tall Feather Made in TURKEY Özellikleri : Orjinal Ürün. Sarı Renk. Taban Çapı : 160 mm / 16 cm  / 6.5" Yükseklik    : 25 mm  / 2,5 cm. / 1" Yün Oranı 54 ve üzeri Yağ oranı % ..

Hızlı Bakış

Divortex Koyun Yünü Ağır Çizik Giderici Pad Kısa Tüy 160x15 mm.

46,69TL

Divortex Saf Koyun Yünü Ağır Çizik Alıcı Pad- Kısa Tüy 160x15 mm.  Pure Lambswool Cutting & Polishing Pad / Short Feather Made in TURKEY Özellikleri : Orjinal Ürün. Beyaz Renk. Taban Çapı : 160 mm / 16 cm / 6.5" Yükseklik  :  15 mm / 1.5 cm. / 0,59" Yün Oranı 44 ve üzeri Yağ oranı % 40 - % 45 arası 1 cm2 d..

Hızlı Bakış

Divortex Saf Koyun Yünü Ağır Çizik Alıcı Polisaj Padi - Uzun Tüylü 160x25 mm.

404,00TL

Divortex Saf Koyun Yünü Ağır Çizik Alıcı Polisaj Padi - Uzun Tüylü 160x25 mm.  Genuine Lambswool Cutting & Polishing Pad / Tall Feather Made in TURKEY Özellikleri : Orjinal Ürün. Beyaz Renk. Taban Çapı : 160 mm / 16 cm / 6.5" Yükseklik  :  25 mm / 2,5 cm. / 1" Yün Oranı 54 ve üzeri Yağ oranı % 30 - % 35 aras..

Hızlı Bakış

Divortex Saf Koyun Yünü Cila Padi - Uzun Tüylü 160x25 mm.

421,00TL

Divortex Saf Koyun Yünü Cila Padi - Uzun Tüylü  160x25 mm.  Genuine Lambswool Cutting & Polishing & Wax Pad / Tall Feather Made in TURKEY Özellikleri : Orjinal Ürün. Koyu Gri Renk. Taban Çapı : 160 mm / 16 cm / 6.5" Yükseklik  :  25 mm / 2,5 cm. / 1" Yün Oranı 54 ve üzeri Yağ oranı % 30 - % 35 ara..

Hızlı Bakış

Divortex Saf Koyun Yünü Cila Polisaj Padi - Uzun Tüy 160x25 mm.

58,88TL

Divortex Saf Koyun Yünü Cila Polisaj Padi - Uzun Tüy 160x25 mm.  Pure Lambswool Cutting & Polishing Pad / Tall Feather Made in TURKEY Özellikleri : Orjinal Ürün. Koyu Gri Renk. Taban Çapı : 160 mm / 16 cm / 6.5" Yükseklik  :  15 mm / 2.5 cm. / 0,96" Yün Oranı 44 ve üzeri Yağ oranı % 40 - % 45 arası 1 cm2 d..

Hızlı Bakış

Divortex Saf Koyun Yünü Wax Cila Pad- Kısa Tüy 160x15 mm.

46,69TL

Divortex Saf Koyun Yünü Wax Cila  Pad- Kısa Tüy 160x15 mm.  Pure Lambswool Cutting & Polishing Pad / Short Feather Made in TURKEY Özellikleri : Orjinal Ürün. Koyu Gri Renk Taban Çapı : 160 mm / 16 cm / 6.5" Yükseklik  :  15 mm / 1.5 cm. / 0,59" Yün Oranı 44 ve üzeri Yağ oranı % 40 - % 45 arası 1 cm2 d..

Hızlı Bakış

UFS Saf Koyun Yünü Hidrafob Cila Keçesi 160 mm.

199,00TL

UFS Hidrofob Saf Yün Polisaj Cila Keçesi 160 mmPure Lambswool Anti-Hydro Wax Pad. Probably Best Lambswool Wax Pad in The World. Made in TURKEY.   Özellikleri :Orjinal UFS Ürünü, Ürün Kodu : 152030312Siyah Renk. Yağ Oranı     : % 25 / 35Rezilyans      : Yüksek / İyi Taban Çapı   : 16..

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)